poniedziałek, 29 lipca 2013

"Wstrząsające wyznania..

Cześć
Tu Ania. Powracam do Was z recenzją książki, którą właśnie skończyłam czytać. Książka nosi tytuł "Wstrząsające wyznania Kathy", autorka Kathy O'Beirne opowiada historię swojego życia. Na wstępie powiem, że nie jest to typowa książka dla nastolatek.Podkradłam tą książkę mamie. To prawdziwa historia kobiety, której dzieciństwo było koszmarem, ale  nawet jako dorosła kobieta nie żyła w raju.

Wszystko zaczęło się w domu Kathy. Jej ojciec Oliver pokazujący światu twarz nienagannego mężczyzny, zasługującego na szacunek innych, w domu był prawdziwym potworem. Skazywał na męczarnie swoje własne dzieci, w tym szczególnie Kathy. Matka, Ann do końca życia była kochającą i troskliwą kobietą. Cierpiała widząc jaki ból spotyka jej dzieci. Choć nie raz błagała męża by był łaskawszy, nie potrafiła się mu sprzeciwić. Kathy wyznaję w tej książce, że ojciec nie raz zamykał ją w szopie, gdzie musiała spędzić noc. Pozwalał jej zostać w domu,  dopiero wtedy gdy rozchorowywała się z zimna. Ojciec regularnie bił ją i jej rodzeństwo pasem do tego stopnia, że klamra wbijała się w ciało i wdawało się zakażenie. Kazał też wkładać dłonie w szparę między drzwiami kuchennymi, a futrynę, następnie nogą przyciskał drzwi. Przestawała, gdy mdleli z bólu. W tych najgorszych chwilach była przy nich matka.
Gdy Kathy była niekiedy tak pobita, że nie mogła się ruszać, ojciec zabraniał jej chodzić do szkoły. zdarzał się to na tyle często, że maiła ogromne zaległości w nauce. Szkoła zauważyła, że dziewczynka ma problemy z nauką. Poparli oni decyzję ojca, który podstępnie zawiózł Kathy do ośrodka poprawczego u zakonnic. piekło dopiero się zaczęło. Całymi dniami ciężko pracowała, za jakiekolwiek przewinienie była surowo karana. Do tego nie miała, już obok siebie mamy, co dodatkowo wpłynęło na jej psychikę. warto wspomnieć,że trafiła tam wieku kilu lat. Kathy odwiedziła jeszcze wiele innych miejsc. We wszystkich zmuszano ją do ciężkiej pracy, próbując wzbudzić w niej poczuci winy za taki los. Była bita i molestowana. Większości tych czynów dokonywali księża i zakonnice. To wszystko przyniosło skutki także w jej dorosłym życiu.

Wart przeczytać tą książkę choćby po to, aby docenić swoje własne życie.

Po dość mocnej opowieści, zapraszam na kolejny post, ukaże się już niedługo. Dla równowagi będzie lekki, o zupełnie innej tematyce.Na koniec zachęcam Was do sięgnięcia po tą książkę.
Pa.

6 komentarzy:

 1. aż nie mogłam się powstrzymać, od.. bardzo wzruszająca książka. na pewno ją przeczytam :3

  http://schizophrenicaly.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma jej w mich bibliotekach :( a szkoda

  zapraszam: http://youbeefashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja ją czytałam jest świetna ;)

  http://malwa1997.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Miło się czyta.
  PS
  Fajny wygląd bloga :)

  Pozdrawiam

  http://aleksandra222.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Zachęciłaś mnie do przeczytania tej książki. Co do bloga - bardzo fajny, będę to co jakiś czas wpadać ;) Zapraszam do siebie http://refleksyjnaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa to książka,ale też i drastyczna,smutno mi się zrobiło z powodu tego co ta dziewczyna musiała przejść,masz rację ta książka ma przesłanie takie,by doceniać własne życie ...
  Pozdrawiam ;)
  Czekam na następną recenzje ;)
  amazingmomentss.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń